Wat zoek je?Dealer zoeken
Eerste hulp bij storingenStofzuigers met of zonder zak

Reinigingscapaciteit neemt af (met stofzuigerzak)

De reinigingscapaciteit van de stofzuiger met stofzuigerzak neemt af.

De zuigkanalen zijn verstopt.

Er is vuil opgezogen dat veel ruimte inneemt (bijv. grote bladeren van kamerplanten) en dat de stofzuiger verstopt. Omdat de lucht niet optimaal kan ontsnappen, wordt de behuizing warm.

Maak de zuigmond, de slang, de greep en de telescopische zuigbuis van elkaar los.

Vastzittende grote voorwerpen in de slang of telescopische zuigbuis kunt u met behulp van een langwerpig voorwerp (bijv. een bezemsteel) voorzichtig richting de zuigmond eruit schuiven.

Uit de greep kunnen de meeste storende voorwerpen gemakkelijk naar buiten worden geschud.

De stofzuigerzak zit vol en/of de filters zijn verstopt.

Het zuigvermogen verslechtert wanneer de stofzuigerzak vol is of wanneer het uitblaasfilter en/of motorfilter verstopt is.

Schakel de stofzuiger uit met de voetschakelaar Aan/Uit.

Trek de stekker uit het stopcontact.

Als de poriën van de stofcassette verstopt zijn, neemt het zuigvermogen van de stofzuiger af.

Gooi volle stofzuigerzakken weg. Gebruik stofzuigerzakken niet meer dan één keer.

Vervang de stofzuigerzak, het uitblaasfilter of het motorfilter indien nodig:

  • U moet de stofzuigerzak vervangen als de vervangingsindicator timestrip® van de stofzuigerzak aangeeft dat de stofzuigerzak vol is (het venster is dan helemaal rood).

  • Vervang het motorfilter als u een nieuwe verpakking stofzuigerzakken aanbreekt. Elke originele Miele verpakking stofzuigerzakken bevat 1 motorfilter. Een grootverpakking bevat 4 motorfilters.

  • Afhankelijk van het model heeft uw stofzuiger één van de volgende uitblaasfilters:

    • Uitblaasfilter | Soorten | Stofzuigerzakken
    • a AirClean: vervang dit uitblaasfilter altijd als u een nieuwe verpakking stofzuigerzakken aanbreekt. Elke originele Miele verpakking stofzuigerzakken bevat 1 AirClean-uitblaasfilter. Een grootverpakking bevat 4 AirClean-uitblaasfilters.

    • b AirClean Plus 50 (lichtblauw): vervang dit uitblaasfilter na ca. 1 jaar. Noteer de datum op het uitblaasfilter.

    • c Silence AirClean 50 (grijs), d Active AirClean 50 (zwart)*, e HEPA AirClean 50 (wit)*: vervang deze uitblaasfilters als de vervangingsindicator timestrip® van de uitblaasfilters helemaal rood is. Na ca. 50 bedrijfsuren (wat overeenkomt met een gemiddelde gebruiksduur van 1 jaar) brandt het lampje. U kunt wel blijven zuigen. Houd er wel rekening mee dat de zuigkracht en de filtercapaciteit van de stofzuiger afnemen.

      *Voor de modellen C1, S 2xxx, S 3xx, S 4xx, S 5xx, S 6xx, S 7xx, S 8xx: Active AirClean 30 (zwart), HEPA AirClean 30 (wit).

Lostrekken | Zuigslang | Stofzuigerzakken

Druk op de ontgrendelingsknoppen aan weerszijden van het aansluitstuk en trek het aansluitstuk uit de zuigopening.

Openen | Deksel stofruimte | Stofzuigers met zak

Trek de ontgrendelingsknop van de bovenzijde omhoog en klap het deksel van de stofruimte omhoog tot u een klik hoort .

Daarbij wordt de stofafsluiting van de stofzuigerzak automatisch gesloten, zodat er geen stof vrijkomt.

Verwijderen | Stofzuigerzak | Stofzuigers met zak

Trek de stofzuigerzak aan het lipje uit de houder.

Vervang het motorfilter indien nodig:

  • Openklappen | Filterhouder | Motorfilter
  • Klap de filterhouder open en haal het oude motorfilter eruit (aan het schone hoekje).

  • Plaats het nieuwe motorfilter.

  • Sluit de filterhouder.

Insteken | Stofzuigerzak | Stofzuigers met zak

Steek de nieuwe stofzuigerzak in de houder totdat u deze hoort vastklikken. Laat de stofzuigerzak samengevouwen zoals deze in de verpakking zit.

Vervang het uitblaasfilter indien nodig.
Plaats nooit meer dan één uitblaasfilter.

  • Uitblaasfilter AirClean:

    • Openen | Filterrooster | Uitblaasfilter
    • Druk de ontgrendeling van het filterrooster samen en open het rooster.

    • Haal het oude AirClean-uitblaasfilter er aan een van de schone kanten uit.

    • Plaatsen | Uitblaasfilter | AirClean
    • Leg het nieuwe AirClean-filter erin.

    • Sluit het filterrooster.

  • Uitblaasfilters AirClean Plus 50, Silence AirClean 50, Active AirClean 50* en HEPA AirClean 50*:

    *Voor de modellen C1, S 2xxx, S 3xx, S 4xx, S 5xx, S 6xx, S 7xx, S 8xx: Active AirClean 30 (zwart), HEPA AirClean 30 (wit).

    • Verwijderen | Uitblaasfilter | Stofzuigers met zak
    • Trek het uitblaasfilter omhoog en verwijder het.

    • Plaatsen | Uitblaasfilter | Stofzuigers met zak
    • Plaats het nieuwe uitblaasfilter en druk het omlaag.

    • Indrukken | Timestrip | Uitblaasfilter
    • Druk bij gebruik van de c Silence AirClean 50 (grijs), d Active AirClean 50 (zwart)*, e HEPA AirClean 50 (wit)* op de vervangingsindicator timestrip® van het uitblaasfilter.

      *Voor de modellen C1, S 2xxx, S 3xx, S 4xx, S 5xx, S 6xx, S 7xx, S 8xx: Active AirClean 30 (zwart), HEPA AirClean 30 (wit).

Schade door vervuiling van de stofruimte.

Als een stofzuigerzak niet goed is vastgeklikt, kunnen grote hoeveelheden stof in de stofruimte terechtkomen en onderdelen beschadigen.

Controleer, voordat u het deksel van de stofruimte sluit, of de stofzuigerzak goed is vastgeklikt.

Een vergrendeling voorkomt dat u het deksel van de stofruimte kunt sluiten als er zich geen stofzuigerzak in het apparaat bevindt.

Zet geen kracht.

Druk het deksel van de stofruimte dicht tot u de vergrendeling hoort klikken. De stofzuigerzak mag niet klem zitten.

Insteken | Zuigslang | Stofzuigers met zak

Plaats het aansluitstuk in de zuigopening van de stofzuiger. Het aansluitstuk moet duidelijk vastklikken. De aansluitstukken van beide onderdelen moeten, afhankelijk van het model, naar elkaar toe wijzen.

Originele accessoires zijn verkrijgbaar via de Miele webshop, bij Miele of bij de Miele vakhandelaar.

Als u een turboborstel gebruikt: de turboborstel is verstopt.

Schakel de stofzuiger uit met de voetschakelaar Aan/Uit.

Trek de stekker uit het stopcontact.

Leg, om draadjes en haren te verwijderen, de elektroborstel met de onderkant naar boven op een vlak en schoon oppervlak.

Knippen | Draden | Turboborstel

De borstelas heeft een speciale groef waarlangs u kunt knippen.

Draadjes, haren en dergelijke die zich om de borstelas hebben gewikkeld, kunt u met een schaar doorknippen.

De afgeknipte draadjes en haren kunt u daarna met de stofzuiger opzuigen.

Als u een turboborstel gebruikt: het toerental van de turboborstel wordt lager.

De turboborstel wordt aangedreven door de zuigstroom van de stofzuiger. Bij dichtgeweven tapijten kan het toerental van de turboborstel lager worden, omdat de polen zo dicht rondom de zuigmond zitten dat er geen zuigstroom meer langs kan. Het borsteleffect is dan mogelijk niet naar tevredenheid.

STB 305 TurboTeQ:

Openen | Zuigkrachtregelaar | Turboborstel STB 305

Open in dit geval de zuigkrachtregelaar door het grote borstelsymbool naar de cirkelmarkering te draaien (zie bovenste deel afbeelding).

In alle andere gevallen moet de zuigkrachtregelaar gesloten zijn, zodat het volle zuigvermogen van de stofzuiger voor de vloer kan worden gebruikt.

Sluit de zuigkrachtregelaar door het kleine borstelsymbool naar de cirkelmarkering te draaien (zie onderste gedeelte afbeelding).

STB 201/STB 205:

Openen | Zuigkrachtregelaar | Turboborstel STB 205_201

Open in dit geval de zuigkrachtregelaar. Hiervoor schuift u de streepmarkering van de schuif naar het grote borstelsymbool (linker gedeelte van de afbeelding).

In alle andere gevallen moet de zuigkrachtregelaar gesloten zijn, zodat het volle zuigvermogen van de stofzuiger voor de vloer kan worden gebruikt.

Sluit de zuigkrachtregelaar door de streepmarkering van de schuif naar het kleine borstelsymbool te schuiven (rechter gedeelte afbeelding).

Vind jouw handleiding

Vind jouw handleiding

Hier vind je alle handleidingen voor je Miele apparaten.
Vind jouw handleiding
Boek een technicus

Boek een technicus

Je kunt bij ons zowel online als telefonisch een vraag stellen of een afspraak maken.
Plan een bezoek
24/7 ondersteuning

24/7 ondersteuning

Bekijk hier de verschillende manieren om contact met ons op te nemen.
Neem contact met ons op